Get Adobe Flash player

Najczęściej zadawane pytania

FAQ

Jak długo schnie dywan, tapicerka, wykładzina?

Wszystko zależy od kilku czynników, oto one: przede wszystkim wilgotność powietrza, temperatura otoczenia, cyrkulacja powietrza. Oczywiście najlepiej suszyć na powietrzu. Jeśli nie ma takiej możliwości to warunkach domowych można zrobić przeciąg w celu przyspieszenia suszenia.

Na czas schnięcia w przypadku dywanów ma też wpływ długość włosa. Dywany typu shaggy schną dłużej. Oczywiście krótkowłose i wykładziny szybciej.

W przypadku tapicerki przy optymalnych warunkach kilka godzin. Gdy warunki są słabsze około doby.

Czym czyścimy dywany i tapicerki?

Jeśli chodzi o sprzęt to najnowszy i tylko profesjonalny. U klienta używamy maszyn ekstrakcyjnych.

Jakich środków używamy?

Tylko i wyłącznie profesjonalnych, sprawdzonych i bezpiecznych. Wiodących producentów: Karcher, Prochem,Chemspec, Tersus, Tenzi (polski producent).

Ile wcześniej należy zamówić usługę?

Najczęściej 2, 3 dni wcześniej są jeszcze wolne terminy. W przypadku sezonowego wzrostu zapotrzebowania na usługę np przed świętami warto zamawiać nawet z 1 do 2 tyg wyprzedzeniem.

Czym się różni pranie u klienta i w pralni?

Efekt prania w pralni jest nieosiągalny dla domowych warunków.

Obydwie usługi są skuteczne. W pralni usługa jest dokładniejsza, bardziej skuteczna i długotrwała oraz mniej kłopotliwa dla obydwu stron. Dodatkowo kwestia trzepania, suszenia jest po naszej stronie. Odbiór i zwrot dywanu jest gratis.

Czy zawsze da się doczyścić każdy dywan czy tapicerkę?

Wyczyścić da się każdy dywan lub tapicerkę. Usuwamy zawsze ponad 90% zabrudzeń a często udaje się usunąć 100%. Wszystko zależy od rodzaju materiału oraz tego jak długo mebel lub dywan jest poplamiony jak i również tego jak wiele jest zabrudzeń na powierzchniach tekstylnych. Tak czy owak efekt zawsze jest zadowalający.

Czy da się usunąć zapach moczu?

W większości wypadków tak. Jeśli dywan nie był zapierany piankami(produktami typu vanish) i plama z moczu nie jest przeleżała to tak. Wszystko zależy również od tego jak dużo moczu jest w dywanie i jak bardzo intensywny jest jego zapach (np zapach moczu wysterylizowanego kota jest znacznie słabszy niż niewysterylizowanego kocura)

Jestem alergikiem. Czy muszę się pozbyć z domu dywanu?

Jeśli jesteś uczulony na materiał naturalny np: wełnę. Należy wymienić dywan na sztuczny np: zwykły polipropylen.